Standardy SNMW!

Zależy nam, aby numizmatyka w Polsce była profesjonalna, a będąc istotnym podmiotem na rynku aukcyjnym w Polsce, czujemy się odpowiedzialni za jego kondycję i transparentność.
Ostatnimi czasy wprowadziliśmy wiele rozwiązań na naszych aukcjach, które służą poprawie przebiegu licytacji.

1) Przejrzysta polityka cen startowych z widoczną dla licytujących informacją o ewentualnej cenie minimalnej oraz od kolejnej Aukcji Premium, cenie rezerwowej.

2) Niestosowanie ukrytych blokad cenowych oraz stosowne zapisy w umowach blokujące licytację własnych przedmiotów. Liczymy na Onebid, aby w przyszłości, takie ograniczenia były wprowadzone od technicznej strony, ale nawet jeżeli będziemy osamotnieni w tym pomyśle, to wprowadzimy kolejne zmiany. Liczymy, że wyraźny sygnał nie będzie wymagał dalszych działań z naszej strony.

3) Od kolejnej Aukcji Premium, wprowadzamy jakościowy opis stanu zachowania walorów z Sesji Stacjonarnej, nawet tych w gradingu NGC i PCGS.

Przyszedł czas na kolejną ważną zmianę, o której wielu z Państwa wspominało. Mianowicie począwszy od już zakończonej Aukcji XI, będziemy aktualizować informację w archiwalnych opisach aukcyjnych, że dana pozycja NIE ZOSTAŁA wykupiona.

Taka polityka będzie stosowana dla pozycji, których cena końcowa przekroczyła 20.000 złotych, a także dla takich, których cena końcowa może budzić wątpliwości szerokiego rynku.

Na naszych aukcjach poziom wykupienia sięga 98-99%. Skutecznie eliminujemy osoby, które pozwalają swoim pupilom i pociechom na licytację, telefony samoistnie klikają po kieszeniach, a tym bardziej nie przypominamy sobie licytujących, którzy zaraz po zakończeniu aukcji kończą przygodę ze swoją wieloletnią pasją. Zdarzają się pojedyncze absurdalne przypadki, ale są to naprawdę bardzo rzadkie sytuacje i przez lata działalności moglibyśmy wymienić raptem kilka kuriozalnych „wymówek”.

Naszą zmianę doskonale obrazuje dwudukat Michała Korybuta Wiśniowieckiego. Finalnie osoba, która wygrała monetę na Aukcji XI nie spełniła naszych warunków przedłużonej płatności i walor trafia ponownie do sprzedaży aukcyjnej na najbliższej Aukcji Tematycznej. W archiwum Onebid tuż pod ceną wywoławczą widnieje informacja „POZYCJA NIEWYKUPIONA”.

Równolegle na Aukcji XI niezrealizowane zostało zamówienie na kilka rzadkich litewskich banknotów, które osiągnęły bardzo wysokie ceny końcowe. Walory te również otrzymały stosowną adnotację – POZYCJA NIEWYKUPIONA.

Przykłady poniżej:
Taka zmiana pozwoli Państwu na rzetelną wycenę swoich walorów na bazie naszego archiwum, a także poprawne przygotowanie się do nadchodzących aukcji na bazie archiwalnych wyników. Ucina pole do manipulacji, a także racjonalizuje oczekiwanie potencjalnych wyników jakie komitent może osiągnąć sprzedając swoje walory.

Liczymy, że wprowadzona zmiany znajdą Państwa uznanie.

Aktualnie przyjmujemy walory na XIV Aukcję PREMIUM.

X