Aukcje monet

O aukcjach monet

Dobrze przygotowane, profesjonalnie aukcje monet to gwarancja wiarygodnej i rzetelnej sprzedaży oraz licytacji wyselekcjonowanych, najciekawszych numizmatów. W większości przypadków takie usługi organizowane są w internecie zazwyczaj dwa razy do roku. Unikatowe egzemplarze bardzo często mają dużą wartość historyczną, a ich zakup może zaprocentować konkretnymi zyskami oraz być dość opłacalną formą ulokowania kapitału. Niejednokrotnie to inwestycja, która okazuje się strzałem w dziesiątkę!

Kontakt

Szczególnie dotyczy to monet starych i zabytkowych. Kolekcjonerzy zgodnie twierdzą, że nie mają problemów z ich przechowywaniem, bo zajmują mniej miejsca niż na przykład obrazy, jak również są łatwiejsze w sprzedaży. Wielkim sukcesem branży numizmatycznej jest wzrost wartości tego typu kolekcji.

Obecne egzemplarze dostępne na rynku możemy podzielić na te wybite w mennicach prywatnych i państwowych. W obu przypadkach nie bez znaczenia jest wielkość emisji, czyli liczba sztuk, która trafia na rynek. Można ogólnie przyjąć, że im mniejszy nakład, tym rzadsza moneta, szczególnie w przypadku obecnie bitych monet. Współczesne monety kolekcjonerskie zazwyczaj wybija się z najwyższej próby złota lub srebra, a do każdego egzemplarza dostajemy certyfikat autentyczności.

Wbrew pozorom aukcje monet nie są wynalazkiem czasów współczesnych. Historycy szacują, że podobne wydarzenia odbywały się już w czasach antycznych. Oczywiście nie wyglądały one tak, jak dzisiaj, jednak to dowodzi, że ludzie od zawsze pasjonowali się kolekcjonowaniem wyjątkowych monet.

Czytaj więcej

Kilka prostych wskazówek

Kolekcjonowanie monet stanowi dla wielu pasjonatów bardzo zajmujące hobby. Chęć skompletowania zestawu czy znalezienie wyjątkowego egzemplarza wiąże się często z długimi poszukiwaniami. Niezależnie od przeznaczenia monety, zawsze warto kupować od sprawdzonych oraz zaufanych sprzedawców. W jaki sposób możemy wyszukać solidną firmę i na co zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim powinniśmy zweryfikować, czy dana jednostka znajduje się na platformie skupiającej największe domy aukcyjne. Tylko nieliczne salony numizmatyczne mają dostęp do witryny onebid.pl.

Renomowane punkty oferują klientom usługę gradingu, którą przeprowadza zespół specjalistów w niezależnej organizacji. Dzięki takiej weryfikacji mamy pewność, że moneta jest dobrze zachowana oraz posiada indywidualny numer nadawany w procesie kontroli. Aukcje monet to dobry sposób, aby pozyskać nowy i wartościowy przedmiot. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na kilka kryteriów, takich jak: wspomniana oryginalność, stan techniczny – brak zarysowań czy innych uszkodzeń, jakość kruszcu i ogólna estetyka.

Jak wyglądają internetowe licytacje monet?

Zazwyczaj są transakcjami łatwymi i intuicyjnymi, które wymagają od nas wcześniejszej rejestracji na stronie aukcyjnej. Aby tego dokonać, wystarczy wypełnić prosty formularz. Po poprawnym wprowadzeniu wszystkich danych oraz akceptacji regulaminu otrzymamy wiadomość na podany e-mail, po czym nasze konto zostanie aktywowane. Do aukcji monet możemy przystąpić w dniu jej rozpoczęcia. Osoba licytująca ma szansę dodania wybranego przedmiotu do listy „obserwowane” i złożenia oferty oraz wprowadzenia dowolnych modyfikacji. Podczas logowania czy rejestracji dane uczestników są w pełni chronione. Zapraszamy do udziału w licytacjach, a także do naszego stacjonarnego skupu monet we Wrocławiu.