Aukcje monet polskich - licytacja monet kolekcjonerskich

O aukcjach monet

Dobrze przygotowane, profesjonalnie aukcje monet to gwarancja wiarygodnej i rzetelnej sprzedaży oraz licytacji wyselekcjonowanych, najciekawszych numizmatów. W większości przypadków takie usługi organizowane są w internecie zazwyczaj dwa razy do roku. Unikatowe egzemplarze bardzo często mają dużą wartość historyczną, a ich zakup może zaprocentować konkretnymi zyskami oraz być dość opłacalną formą ulokowania kapitału. Niejednokrotnie to inwestycja, która okazuje się strzałem w dziesiątkę!

Kontakt

Szczególnie dotyczy to monet starych i zabytkowych. Kolekcjonerzy zgodnie twierdzą, że nie mają problemów z ich przechowywaniem, bo zajmują mniej miejsca niż na przykład obrazy, jak również są łatwiejsze w sprzedaży. Wielkim sukcesem branży numizmatycznej jest wzrost wartości tego typu kolekcji.

Obecne egzemplarze dostępne na rynku możemy podzielić na te wybite w mennicach prywatnych i państwowych. W obu przypadkach nie bez znaczenia jest wielkość emisji, czyli liczba sztuk, która trafia na rynek. Można ogólnie przyjąć, że im mniejszy nakład, tym rzadsza moneta, szczególnie w przypadku obecnie bitych monet. Współczesne monety kolekcjonerskie zazwyczaj wybija się z najwyższej próby złota lub srebra, a do każdego egzemplarza dostajemy certyfikat autentyczności.

Wbrew pozorom aukcje monet nie są wynalazkiem czasów współczesnych. Historycy szacują, że podobne wydarzenia odbywały się już w czasach antycznych. Oczywiście nie wyglądały one tak, jak dzisiaj, jednak to dowodzi, że ludzie od zawsze pasjonowali się kolekcjonowaniem wyjątkowych monet.

Czytaj więcej

Kilka prostych wskazówek

Kolekcjonowanie monet stanowi dla wielu pasjonatów bardzo zajmujące hobby. Chęć skompletowania zestawu czy znalezienie wyjątkowego egzemplarza wiąże się często z długimi poszukiwaniami. Niezależnie od przeznaczenia monety, zawsze warto kupować od sprawdzonych oraz zaufanych sprzedawców. W jaki sposób możemy wyszukać solidną firmę i na co zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim powinniśmy zweryfikować, czy dana jednostka znajduje się na platformie skupiającej największe domy aukcyjne. Tylko nieliczne salony numizmatyczne mają dostęp do witryny onebid.pl.

Renomowane punkty oferują klientom usługę gradingu, którą przeprowadza zespół specjalistów w niezależnej organizacji. Dzięki takiej weryfikacji mamy pewność, że moneta jest dobrze zachowana oraz posiada indywidualny numer nadawany w procesie kontroli. Aukcje monet to dobry sposób, aby pozyskać nowy i wartościowy przedmiot. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na kilka kryteriów, takich jak: wspomniana oryginalność, stan techniczny – brak zarysowań czy innych uszkodzeń, jakość kruszcu i ogólna estetyka.

Jak wyglądają internetowe licytacje monet?

Zazwyczaj są transakcjami łatwymi i intuicyjnymi, które wymagają od nas wcześniejszej rejestracji na stronie aukcyjnej. Aby tego dokonać, wystarczy wypełnić prosty formularz. Po poprawnym wprowadzeniu wszystkich danych oraz akceptacji regulaminu otrzymamy wiadomość na podany e-mail, po czym nasze konto zostanie aktywowane. Do aukcji monet możemy przystąpić w dniu jej rozpoczęcia. Osoba licytująca ma szansę dodania wybranego przedmiotu do listy „obserwowane” i złożenia oferty oraz wprowadzenia dowolnych modyfikacji. Podczas logowania czy rejestracji dane uczestników są w pełni chronione. Zapraszamy do udziału w licytacjach, a także do naszego stacjonarnego skupu monet we Wrocławiu.

Aukcje monet

Dobrze przygotowane, profesjonalne aukcje monet to gwarancja wiarygodnej i rzetelnej sprzedaży oraz licytacji wyselekcjonowanych, najciekawszych numizmatów. Organizujemy aukcje monet polskich i zagranicznych dwa razy do roku, a także liczne aukcje tematyczne. Unikatowe egzemplarze często mają dużą wartość historyczną i mogą przynieść konkretne zyski, będąc opłacalną formą ulokowania kapitału. Inwestowanie w numizmaty to strzał w dziesiątkę!

Licytacje monet

Kolekcjonowanie monet, zwłaszcza starych i zabytkowych, to pasja, która przynosi wymierne korzyści. Monety zajmują mniej miejsca niż obrazy, są łatwiejsze w przechowywaniu i sprzedaży. Wzrost wartości tego typu kolekcji jest imponujący. Zarówno monety wybite w mennicach państwowych, jak i prywatnych mogą być wyjątkowo cenne, szczególnie te z niskim nakładem emisji. Kolekcjonerskie monety współczesne są często bite z najwyższej próby złota lub srebra, a każdemu egzemplarzowi towarzyszy certyfikat autentyczności.

Aukcje monet polskich

Aukcje monet mają długą historię, sięgającą czasów antycznych. Współczesne licytacje monet kolekcjonerskich odbywają się głównie online, co ułatwia proces transakcji i poszerza zasięg. Internetowe aukcje monet są łatwe i intuicyjne, wymagają jedynie wcześniejszej rejestracji. Po rejestracji można uczestniczyć w licytacji, dodawać przedmioty do listy obserwowanych, składać oferty i modyfikować je. Bezpieczeństwo danych uczestników jest priorytetem.

Aukcja monet

Kolekcjonowanie monet to fascynujące hobby, które często wymaga długich poszukiwań i zaangażowania. Kluczowe jest kupowanie od sprawdzonych i zaufanych sprzedawców. Nasz salon numizmatyczny znajduje się na platformie OneBid, która skupia największe domy aukcyjne w Polsce. Oferujemy także usługę gradingu, dzięki której monety są profesjonalnie oceniane pod względem stanu zachowania i autentyczności. Aukcje starych monet polskich to doskonały sposób na wzbogacenie kolekcji o wartościowe numizmaty.

Aukcje starych monet polskich

Aukcje monet kolekcjonerskich organizowane przez nasz Salon Numizmatyczny Mateusz Wójcicki to wyjątkowa okazja, aby sprzedać swoje numizmaty w sposób bezpieczny i korzystny. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży numizmatycznej, oferujemy profesjonalne podejście i gwarancję najwyższych standardów.

Onebid aukcje monet

Salon Numizmatyczny Mateusz Wójcicki to niezależny internetowy dom aukcyjny z siedzibą we Wrocławiu. Specjalizujemy się w skupie i sprzedaży aukcyjnej wyjątkowych, rzadkich numizmatów, w tym starych monet, banknotów, medali i odznaczeń. Naszą misją jest dostarczanie najwyższej jakości usług numizmatycznych, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających kolekcjonerów.

Licytacja monet kolekcjonerskich

Naszym klientom oferujemy bezpłatną wycenę oraz skup monet na korzystnych warunkach. Jesteśmy przedstawicielem PMG oraz NGC w Polsce i oferujemy usługę gradingu monet i banknotów w najbardziej renomowanych firmach ze Stanów Zjednoczonych. Numizmatyka jest naszą pasją, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasza działalność przynosiła satysfakcję wszystkim kolekcjonerom, którzy nam zaufali.

Aukcje monet online

Zapewniamy profesjonalne doradztwo i pełną obsługę formalności. Reklamujemy nasze aukcje na międzynarodowych portalach, co zwiększa zasięg i szanse na wysokie ceny sprzedaży. Oferujemy jedne z najniższych stawek prowizyjnych na rynku, co maksymalizuje zysk naszych klientów. Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo i transparentność wszystkich transakcji.

Skup monet WarszawaSkup monet KrakówSkup monet WrocławSkup monet PoznańSkup monet ŁódźSkup monet GdyniaSkup monet GdańskSkup monet KatowiceSkup monet CzęstochowaSkup monet ToruńSkup monet BiałystokSkup monet SzczecinSkup monet RzeszówSkup monet LublinSkup monet RadomSkup monet GliwiceSkup monet OpoleSkup monet SosnowiecSkup monet KaliszSkup monet OlsztynSkup monet KielceSkup monet LegnicaSkup monet ZabrzeSkup monet TarnówSkup monet Zielona góra

Aktualnie przyjmujemy walory na XIV Aukcję PREMIUM.

X