Skup starych banknotów we Wrocławiu

Banknoty to nasza specjalność. W siedzibie naszej firmy prowadzimy skup gotówkowy banknotów po bardzo atrakcyjnych cenach, zaś w przypadku rzadkich banknotów czy też całych kolekcji oferujemy dojazd do klienta.

Nasze wieloletnie działania na rynku kolekcjonerskim gwarantują wykonanie przez nas rzetelnej i szybkiej wyceny banknotów przez doświadczonego specjalistę. Wycenę możemy przeprowadzić w naszym skupie monet we Wrocławiu po uprzednim kontakcie, jak i przez Internet, za pomocą specjalnie przygotowanego do tego formularza. Proces wyceny internetowej polega na przesłaniu do nas zdjęć przedmiotu oraz podaniu do siebie kontaktu, po oszacowaniu jego wstępnej wartości skontaktujemy się z Państwem z propozycją ceny. Wycena starych banknotów on-line jest wygodna i oszczędza czas naszych klientów. Oferujemy również wysyłkowy skup starych banknotów.

Na wartość banknotów wpływa wiele czynników, jednym z kluczowych jest bez wątpienia rzadkość występowania danego egzemplarza. Najrzadsze egzemplarze pochodzą zazwyczaj z odziedziczonych kolekcji ale nie oznacza to, że przypadkowo znalezione pojedyncze banknoty nie są rzadkie. Warto sprawdzić każdy egzemplarz jaki oferuje nasz skup banknotów Wrocław.

Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na wartość starego banknotu jest jego stan zachowania. Banknoty idealnie zachowane, bez zabrudzeń, zagięć oraz złamań, które nigdy nie były używane są bardziej pożądane przez kolekcjonerów. Duży wpływ na stan banknotu mają warunki w jakich był przechowywany. Oczywiście jak zawsze, istnieją wyjątki, stąd za każdym razem warto skonsultować się z naszym Wrocławskim skupem starych banknotów.

Nakład a także zainteresowanie jakie wzbudza dany banknot wśród kolekcjonerów jest również bardzo istotny. W zdecydowanej większości nakład ma wpływ na wartość ale nie zawsze jest to zależność proporcjonalna. Często z pozoru drobne detale jak seria czy odcień kolorystyczny banknotu mogą znacząco wpłynąć na cenę skupu. Nas jako firmę trudniącą się skupem starych banknotów interesują pojedyncze egzemplarze, jak i całe kolekcje.

Prosimy aby samodzielnie nie naprawiać banknotów, nie sklejać ich, nie prasować itp. Banknoty nieumiejętnie naprawiane osiągają znacznie niższe notowania rynkowe a zatem i niższe ceny skupu.

Oferujemy najlepsze warunki skupu banknotów na rynku!

Interesują nas :

 • Polskie banknoty obiegowe począwszy od biletów Insurekcji aż do obecnej emisji
 • Banknoty całego świata
 • Wzory banknotów polskich oraz zagranicznych
 • Wszelkiego rodzaju próby polskich banknotów
 • Projekty banknotów związanych z Polską
 • Banknoty Wolnego Miasta Gdańska
 • Banknoty Niemieckich Władz Okupacyjnych tzw. „Osty”
 • Banknoty –  bony Getta w Łodzi
 • Bony towarowe Banku Pekao S.A ( Pewex’u ) oraz Bony Baltona
 • Bony lokalne – notgeldy polskojęzyczne
 • Pieniądz – banknoty obozowe
 • Akcje i Obligacje polskie oraz zagraniczne
 • Banknoty kolekcjonerskie
 • Banknoty w gradingu PMG, PCGS, GDA
 • Paczki bankowe

Stare pieniądze skup – dlaczego warto z nami współpracować?

Czytaj więcej

Aby skup starych pieniędzy mógł zostać przeprowadzony w sposób uczciwy i godny zaufania, należy wybrać do współpracy specjalistów o ugruntowanej pozycji rynkowej, którzy dysponują zarówno dobrą reputacją, jak i fachową wiedzą w dziedzinie numizmatyki. W przeciwnym wypadku wartość przedmiotu transakcji może zostać – celowo lub ze względu na brak kwalifikacji – zaniżona.

Co zatem odróżnia nas od tego typu nieprofesjonalnych firm?

Po pierwsze jest to ponad 15-letnie doświadczenie w branży kolekcjonerstwa monet i banknotów, u którego podstaw znajduje się wielka pasja do numizmatyki. Po drugie natomiast jest to nieskazitelna reputacja, posiadana przez naszą firmę w środowisku zarówno indywidualnych kolekcjonerów, jak i funkcjonujących w ramach tego sektora przedsiębiorstw. Jako jeden z dowodów naszego profesjonalizmu można wymienić np. fakt obejmowania przez nas funkcji oficjalnego polskiego przedstawiciela trzech czołowych na skalę świata firm z branży gradingu monet oraz pieniędzy papierowych, do których nalezą PMG, NGC oraz PCGS.

Ponadto jeśli chodzi o kwestię, jaką są stare pieniądze skup dokonywany przez naszą firmę zawsze poprzedzany jest gruntowną analizą przedmiotu transakcji. W dużej części przypadków, kiedy np. szacujemy wartość popularnych banknotów, wycena możliwa jest do przeprowadzenia zdalnie, bazując na otrzymanym od Państwa zdjęciu oraz obszernym komplecie wiedzy, który udało nam się pozyskać z biegiem funkcjonowania w branży. Może się jednak zdarzyć, iż posiadają Państwo w kolekcji bilon, w przypadku którego – dla przeprowadzenia optymalnej wyceny – zaistnieje konieczność fizycznego przekazania nam pieniądza. Takie sytuacje mają miejsce szczególnie wtedy, kiedy dany pieniądz jest rzadko spotykany lub stary, bowiem przy cennych banknotach o ich końcowej wartości może zadecydować nawet najmniejszy detal. Warto jednak zaznaczyć, że wówczas oferujemy Państwu możliwość przyjazdu nasze pracownika pod wskazany przez Państwo adres.

Z dodatkowych zalet współpracy należy także nadmienić, że za całą – często dość pracochłonną i skomplikowaną – procedurę wyceny nigdy nie pobieramy od naszych klientów żadnych opłat, ani nie wymagamy od nich konieczności sfinalizowania transakcji. Skorzystanie z oferty skupu starych pieniędzy zawsze jest dobrowolne, niezależnie od uprzednio przeprowadzonych z naszej strony czynności.

Skup monet WarszawaSkup monet KrakówSkup monet WrocławSkup monet PoznańSkup monet ŁódźSkup monet GdyniaSkup monet GdańskSkup monet KatowiceSkup monet CzęstochowaSkup monet ToruńSkup monet BiałystokSkup monet SzczecinSkup monet RzeszówSkup monet LublinSkup monet RadomSkup monet GliwiceSkup monet OpoleSkup monet SosnowiecSkup monet KaliszSkup monet OlsztynSkup monet KielceSkup monet LegnicaSkup monet ZabrzeSkup monet TarnówSkup monet Zielona góra

Aktualnie przyjmujemy na XIV Aukcję PREMIUM.

X