Skup banknotów Kraków

Profesjonalny skup banknotów Kraków

Zajmujemy się wyceną oraz skupem banknotów w Krakowie. Zapewniamy bardzo atrakcyjne, konkurencyjne ceny. Mamy bogate doświadczenie w branży kolekcjonerskiej, dzięki czemu możemy zagwarantować w pełni profesjonalną, szybką i rzetelną wycenę banknotów przed eksperta. Działamy na rynku od wielu lat, czego rezultatem jest powiększające się grono stałych, zadowolonych Klientów.

Oferujemy skup banknotów w Krakowie, ale nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu, dlatego uruchomiliśmy opcję skupu zdalnego. Wykonujemy wstępne oszacowanie wartości banknotów przez internet. Aby skorzystać z tej możliwości, wystarczy przesłać do nas zdjęcia posiadanych okazów przez specjalny formularz znajdujący się na naszej stronie. Po otrzymaniu fotografii, możliwie najszybciej dokonujemy szacunkowej wyceny, po czym kontaktujemy się z klientem.

Czytaj więcej

Jakie banknoty skupujemy?

Interesują nas zarówno pojedyncze egzemplarze, jak też całe serie oraz kolekcje banknotów. Co konkretnie skupujemy? Jesteśmy zainteresowani przede wszystkim polskimi banknotami obiegowymi, począwszy od biletów Insurekcji, aż po egzemplarze z aktualnej emisji, próbami i wzorami banknotów, a także projektami banknotów, które są związane z Polską.

Skupujemy też papierowe pieniądze Wolnego Miasta Gdańska, obozowe, bony Getta w Łodzi oraz tzw. Osty (pieniądze niemieckich władz okupacyjnych). Przyjmujemy banknoty w gradingu GDA, PCGS, PMG, różnego typu okazy kolekcjonerskie, notgeldy polskojęzyczne (bony lokalne), bony Baltona czy Pewexu (tj. Banku Pekao S.A.). Ponadto interesują nas paczki bankowe, obligacje, a także akcje polskie i zagraniczne. Skupujemy też różnorodne banknoty zagraniczne ze wszystkich krajów, jak również ich wzory.

Co wpływa na wartość starych banknotów?

Jako doświadczony i godny zaufania skup banknotów Kraków, gwarantujemy bardzo korzystne ceny. Jakie czynniki wpływają na wartość banknotów oraz ich wycenę? Przede wszystkim istotna jest rzadkość występowania konkretnego egzemplarza, a także jego stan zachowania. Okazy bez złamań, zabrudzeń, zachowane w doskonałym stanie, a najlepiej nigdy nieużywane są najbardziej pożądane. Nie znaczy to jednak, że egzemplarze bardziej zniszczone nie są cenne, na ogólną wartość wyrobu równocześnie składa się kilka czynników. Liczy się nakład, w jakim został wydany banknot, jak również ogólne zainteresowanie wzbudzane wśród kolekcjonerów. Często też niewielkie wady, takie jak krzywy nadruk, inny odcień kolorystyczny, błędna seria itp. mogą w znaczący sposób wpłynąć na wycenę banknotów. Z pozoru te drobne detale i skazy mogą wydawać się tylko wadami, jednakże wprawne oko może dostrzec w nich wartość.

Dlatego też, jeśli posiadają Państwo stare banknoty, zachęcamy do kontaktu z nami i sprawdzenia, ile mogą być warte. Prosimy również, aby w żaden sposób nie naprawiać samodzielnie banknotów, w tym m.in. nie sklejać ich oraz nie prasować. Nieumiejętnie przeprowadzony zabieg może bowiem w znaczny sposób zmniejszyć wartość pieniężną egzemplarza.

Skup monet WarszawaSkup monet KrakówSkup monet WrocławSkup monet PoznańSkup monet ŁódźSkup monet GdyniaSkup monet GdańskSkup monet KatowiceSkup monet CzęstochowaSkup monet ToruńSkup monet BiałystokSkup monet SzczecinSkup monet RzeszówSkup monet LublinSkup monet RadomSkup monet GliwiceSkup monet OpoleSkup monet SosnowiecSkup monet KaliszSkup monet OlsztynSkup monet KielceSkup monet LegnicaSkup monet ZabrzeSkup monet TarnówSkup monet Zielona góra

Aktualnie przyjmujemy walory na XIV Aukcję PREMIUM.

X